MBK Stará Turá - ŠKP 08 Banská Bystrica 37:78

BKM Junior UKF Nitra - BKM Bardejov 77:31 (39:14)

Nitra: Hudáková 16, Fehérová 12, Martišková 12, Sailerová 10, Bencelová 8, Štefaničková 8, Džačárová 5, Bochnovičová 4, Šavrtková 2

Bardejov: Gajdošová 14, Kuhajdíková 4, Ratvajská 4, Stachurová 2, Biľová 2, Ristvejová 2, Šalátová 2, Fedášová 1

Vyjadrenia trénerov:

Nitra - Vladimír Podoba

Ťažký zápas z hľadiska namotivovania družstva, čo spôsobilo nekoncentrovaný vstup do zápasu, ale v druhom polčase sa družstvo bavilo basketbalom. Záver hodný majstra!

Bardejov - Ladislav Mojdis

Gratulujeme Nitre k zisku titulu. Našim dievčatám ďakujem za bojovný výkon a všetku snahu, ktorú nechali na palubovke.

DANNAX SPORT Košice - BKŽ Levice 39:71 (19:31)

BODY:

Košice: Dušová 11, Bodnárová 9, Kardoheľová 6, Flešárová 4, Lenártová 4, Demeková 4, Babicová 1

Levice: Kováčiková 41, Horňáková 12, Senešiová 6, Dobrotová 6, Štoffová 2, Ivanická 2, Tuhá 2

Košice - Jozef Rešetár

Pomalý prechod do útoku a nízka úspešnosť streľby poznačila vysoký rozdiel

Levice - Peter Kováčik

Zápas sme dobre zvládli, hrali sme dobre v obrana i v útoku. Cením si korektnosť hry súpera!

Tabuľka po druhom hracom dni

BKM Bardejov - MBK Stará Turá 52:60 (26:26)

BODY:

Bardejov: Stachurová 19, Ratvajská 13, Šalátová 7, Bobocká 7, Ristvejová 5, Fedášová 1

Stará Turá: Majtásová 31, Kovárová 8, Moravčíková Adriana 7, Mozoľáková 3, Košarišťanová 3, Michalidesová 3, Chudíková 3, Moravčíková Tereza 1

Stará Turá - Tomáš Kačmarik:

Do tohto zápasu sme išli s úmyslom vyhrať. Vedeli sme, že to musí byť o 6 bodov a preskočíme v tabuľke Košice a Bardejov. Prvý poľčas sme mali problém s koncentráciou a vôbec my sami so sebou v tíme. Do druhého polčasu sme sa namotivovali oveľa viac, získali sme postupne dvojnásobný náskok, potom sme mali problém s faulami a zraneniami. Posledný 5 statočných vybojovali víťazstvo o 8 bodov. Vybojovali sme 4. miesto, klaniam sa pred svojimi hráčkami čo dokázali. Majú môj obdiv.

BKM Junior UKF Nitra - BKM Levice 67:39 (27:19)

BODY

Nitra: Fehérová 14, Hudáková 14, Sailerová 8, Bochnovičová 7, Štefaničková 6, Bencelová 6, Martišková 6, Džačárová 4, Michaličková 2

Levice: Kováčiková 18, Horňáková 9, Ivanická 5, Dobrotová 4, Štoffová 3

Vyjadrenie trénerov:

Nitra vyhrala zaslúžene!

Nitra - Vladimír Podoba:

Plne súhlasím s vyjadrením trénera Levíc. Dievčatá zahrali výborný zápas, až na malé zaváhania splnili všetky pokyny trénerov, čo nám prinieslo výborný výkon, za ktorý si zaslúžia pochvalu a gratuláciu. Sme majstriii!!!!!

ŠKP 08 Banská Bystrica - Dannax Sport Košice 59:44 (35:25)

BODY:

Banská Bystrica: Rafanidesová 11, Sedláčková 9, Balážová 8, Buvalová 8, Voskárová 6, Kubišová 5, Hanková 4, Vidovencová 2, Piláriková 2, Kubicová 2, Roháčová 2

Dannax Košice: Dušová 14, Surmová 8, Babicová 6, Flešárová 4, Bodnárová 4, Lenártová 4, Kardoheľová 2, Demeková 2

Nestačili sme na "tvrdšie" brániace družstvo.

MBK Stará Turá - BKŽ Levice 43:56 (28:32)

BODY:

Stará Turá: Moravčíková A. 13, Bandurčinová 10, Košarišťanová 6, Majtásová 5, Moravčíková T. 2, Mozoláková 2, Gregorová 2, Chudíková 2, Michalidesová 1

Levice: Horňáková 16, Kováčiková 10, Ivanická 8, Dobrotová 7, Senéšiová 5, Šediová 4, Košiarová 2, Tuhá 2, Vargová 2

Stará Turá - Tomáš Kačmarik

V tomto zápase pokračovala smola, ktorá sa nesie s nami celý turnaj a zranila sa nám ďaľšia hráčka - Livka. S výkonom proti silným Leviciam som bol vcelku spokojný. 30 minút sme boli Leviciam vyrovnaným súperom. Baby bojovali a dali do toho srdiečko. Ideme doliečiť všetky boľačky, aby sme zvládli pre nás kľúčový večerný zápas s Bardejovom. Leviciam gratulujem k víťazstvu.

Vyrovnaný a dramatický zápas, súper hral dobre v obrane, rozhodla štvrtá štvrtina, kedy sme spresnili hru a jasne sme zápas kontrolovali do konca.

BKM Junior UKF Nitra - Dannax Sport Košice 73:38 (45:19)

BODY:

Nitra: Bencelová 14, Bochnovičová 14, Sailerová 10, Hudáková 10, Fehérová 8, Štefaničková 8, Martišková 4, Michaličková 4, Džačárová 2

Košice: Kardoheľová 8, Bodnárová 7, Dušová 7, Surmová 6, Lenártová 4, Demeková 4, Flešárová 2

Družstvo dodržalo taktické pokyny a hralo presne to, čo sme si pred zápasom zaumienili. V prvom polčase sme si vytvorili dostatočný náskok, ktorý nám umožnil hrať v druhom polčase pokojne, s priestriedaním všetkých hráčov.

Bez komentára

BKM Bardejov - ŠKP 08 Banská Bystrica 54:62 (32:23)

BODY:

Bardejov: Gajdošová 18, Ristvejová 17, Ratvajská 8, Strachurová 4, Fedášová 2, Žáková 2, Šalátová 1

B.Bystrica: Sedláčková 14, Kubicová 12, Rafanidesová 9, Voskárová 7, Balážová 6, Buvalová 4, Demianová 3, Kubišová 2, Roháčová 2, Vidovencová 2, Styková 1

Bardejov - Ladislav Mojdis:

Dievčatá odohrali najlepší zápas na tomto finálovom turnaji. V závere už však nemali dosť síl na otočenie zápasu. Verím, že v ďaľších zápasoch predvedieme opäť pekný a bojovný basketbal. Súperom gratulujem k víťazstvu.

Banská Bystrica - Ivan Demian:

V prvom polčase sme hrali veľmi ustráchane a zakríknuto. Skvelým bojovným výkonom sme ako kolektív dosiahli víťazstvo. Bolo to obojstranne kvalitné stretnutie.

DANNAX SPORT Košice - MBK Stará Turá 67:66pp (37:24, 60:60)

BODY:

DANNAX KE: Lenártová 14, Dušová 12, Flešarová 12, Kardoheľová 10, Babicová 8, Telepčáková 6, Bodnárová 3, Surmová 2

Stará Turá: Majtásová 37, Adriana Moravčíková 14, Košarišťanová 10, Tereza Moravčíková 2, Michalidesová 2, Gregorová 1

DANNAX KE - Jozef Rešetár:

Dramatický zápas rozhodlo šťastie v predĺžení

Na tohto súpera sme si jednoznačne verili! Boli sme na neho pripravený a aj úvod tomu naznačoval. Súpera sme jasne valcovali. Žiaľ naša smola pretrváva a okrem dvoch zranených líderiek sa nám zranila aj tretia. V tejto fáze to súper otočil a vyhrával o 13 bodov. Dievčatá sa zomkli, Aja nastúpila cez veľké bolesti a nakoniec bolo predĺženie. V ňom sme mali smolu a súper bol šťastnejší. Pred svojimi hráčkami dávam dole klobúk. Dali do toho srdce a veľkú energiu. Škoda tejto prehry.

BKŽ Levice - BKM Bardejov 73:43 (30:19)

BODY:

Levice: Kováčiková 26, Ivanická 17, Morňáková 12, Dobrotová 9, Senešiová 6, Štoffová 2, Šediová 1

Bardejov: Gajdošová 18, Kuhajdíková 6, Ratvajská 6, Stachurová 5, Fedášová 4, Žáková 2, Jalátová 1, Dustvejová 1

Levice - Peter Kováčik:

Vyrovnaný priebeh zápasu bol len v 1. štvrtine, postupne sme získavali náskok, ktorý sme v 2. polčase zvýšili. Rozhodla dobrá obrana.

ŠKP 08 Banská Bystrica - BKM Junior UKF Nitra 58:72 (36:36)

BODY:

Banská Bystrica: Voskárová 11, Lafanidesová 9, Balážová 8, Buvalová 6, Rubicová 6, Piláriková 6, Kubišová 4, Vidovencová 3, Roháčová 2, Styková 2, Demianová 1

Nitra: Fehérová 26, Martišková 11, Bencelová 7, Sailerová 6, Džačárová 5, Hudáková 5, Bochnovičová 5, Zabáková 4, Štefaničková 2, Bachanová 1

Banská Bystrica - Ivan Demian

Skvelý zápasz oboch strán. Bojovali obe družstvá o každú loptu. Rozhodovalo možno viac šťastia a presnejšia streľba v 4. štvrtine. Blahoželám súperovi k víťazstvu.

Po veľmi zlom vstupe 0:7 a 4:13 sme povstali do pozície družstva, ktoré musí otáčať zápas. Celý prvý polčas sme veľmi zle a nepozorne bránili, ale aj napriek tomu sme do polčasu uhrali remízu. Súper predviedol veľmi dobrý výkon, ktorý sa nám podarilo zlomiť až v poslednej štvrtine. Naše veľké chcenie sa prejavilo ako časté faulovanie, čo nám celý zápas zväzovalo ruky. Gratulujem družstvu a taktiež súperovi k predvedenému výkonu.

BKM Bardejov - Dannax Sport Košice 59:50 (30:22)

BODY:

Bardejov: Gajdošová 27, Stachorová 9, Žáková 8, Ratvajská 7, Biľová 3, Fedášová 3, Kuhajdíková 2

Košice: Dušová 15, Flešárová 10, Kardoheľová 7, Demeková 4, Lenártová 3, Telepčáková 3, Babicová 2, Surmová 2, Bodnárová 2, Pavlíková 2

Začali sme veľmi nervózne, kŕčovite, a to trvalo až do konca prvého polčasu, kde sme v závere ukázali na čo máme. Druhý polčas bol identický s prvým, a len šnúra v závere zápasu nakoniec rozhodla o našom víťazstve. Verím, že sa dievčatá z tohto zápasu poučili a ukážeme krajší basketbal.

Košice - Jozef Rešetár:

Veľmi veľká tréma a z toho prameniace chyby v obrane aj v útoku.

BKŽ Levice - ŠKP 08 Banská Bystrica 74:50 (35:29)

BODY:

Levice: Kováčiková 20, Ivanická 18, Horňáková 14, Dobrotová 12, Sedliaková 4, Senešiová 3, Štoffová 3

Ban. Bystrica: Sedláčková 13, Voskárová 12, Balážová 9, Roháčová 6, Kubicová 6, Buvalová 3, Piláriková 1

Levice -Peter  Kováčik:

Zápas bol vyrovnaný len časť prvej štvrtiny, potom sme začali dobre brániť a to bolo v ďalšom priebehu rozhodujúce. Pochvalu si zaslúži celé družstvo za nasadenie a bojovnosť.

Gratulujem súperovi k yaslúženému víťazstvu. Náš výkon nebol optimálny, ale pevne verím, že v ďalších zápasoch podáme lepší výkon.

MBK StaráTurá - BKM Junior UKF Nitra  27 : 73 (12:39)

BODY:

Stará Turá: Majtásová 8, Bandurčinová 6, Košarišťanová 6, A. Moravčíková 5, T. Moravčíková 1, Gregorová 1

Nitra: Fehérová 26, Hudáková 14, Bochonovičová 9, Zabáková 5, Sailerová 4, Martišková 4, Štefaničková 4, Bencelová 4, Džačárová 3

Pred týmto zápasom sme hneď vedeli, kto je favorit. Pre nás bol tento zápas veľmi ťažký, lebo sme nemali k dispozícii 2 hráčky základnej päťky. Proti Nitre sme sa s tým nevedeli vysporiadať, veríme, že s inými súpermi to zvládneme. Súper bol lepší vo všetkom - vo fyzickej hre, prechodovej fáze, bojovnosti aj v streľbe. My musíme na tento zápas rýchlo zabudnúť a pripraviť sa na ďalší. Súperovi gratulujeme za predvedený výkon.

Vydarený vstup do zápasu, kedy sme si spravili väčší bodový náskok pred súperom. V provom polčase nás môže mrzieť viacero zahodených šancí spod koša. Druhý polčas sme odohrali v menšom nasadení a mnohé hráčky sa zapájali až príliš pasívne do hry, čo aj napriek väčšiemu bodovému rozdielu pokazilo dojem z našej hry. V ďalších zápasoch sa musíme vyvarovať pred touto pasivitou a na ihrisku musí zabojovať každá hráčka na 100%.